windows_new

Plastová okna - Softline 82 MD

Kvalita se
vyplatí

Okna s nejlepší tepelnou izolací, ideální kombinace pro nejvyšší tepelné úspory.

Plastová okna - Softline 82 MD

Stručný popis plastových oken Softline 82 MD

Okna s nejlepší tepelnou izolací. Jsou ideální tam, kde hodláte výrazně ušetřit náklady za vytápění. Nový 7-komorový profil stavební hloubky 82 mm. Přináší ideální poměr mezi stavební hloubkou profilu a počtem komor. Třetí dodatečné těsnění vylepšuje ochranu před chladem a hlukem. Hluboké zapuštění izolačního skla v kombinaci s teplým rámečkem maximálně eliminuje rosení skel z interiéru.

Stavební hloubka rámu: 82 mm
Stavební hloubka křídla: 82 mm

Výhody profilu VEKA Softline 82 MD

Nový 7-komorový profil s ještě vyššími úsporami energie a to i díky zvětšení stavební hloubky na 82 mm. Profil tímto splňuje nejdůležitější požadavky dnešních stavebníků - minimalizovat spotřebu energie svých nemovitostí.

Profil VEKA Softline 82 MD je se svou kombinací klasického designu a efektivní tepelnou ochranou rozhodujícím krokem vpřed. Oceňovaná kvalita VEKA systému se třemi těsnícími rovinami, spolehlivě zabraňuje průniku chladu, průvanu nebo vlhkosti. Nově vyvinutá konstrukce profilů se 7 komorami zajišťuje již v základním vybavení vysokou tepelnou ochranu.

Profil VEKA Softline 82 MD přináší ideální poměr mezi stavební hloubkou profilu a počtem komor. Třetí dodatečné těsnění vylepšuje ochranu před chladem a hlukem. Hluboké zapuštění izolačního skla v kombinaci s teplým rámečkem maximálně eliminuje rosení skel z interiéru.

 • profily třídy A
 • trojsklo s "teplým chromatech rámečkem" od Ug = 0,5 W/m2K-1
 • 7-komorový PVC profil, Uf = 0,92 W/m2K-1
 • tři roviny těsnění
 • bezpečnostní kování ve standardu
 • zasklení trojsklem v rozměrech 40, 44, 48 mm

Technické parametry profilu Softline 82 MD

 • 7-komorový PVC profil, Uf = 0,92 W/m2K-1
 • profily třídy A
 • trojsklo s "teplým chromatech rámečkem" od Ug = 0,5 W/m2K-1
 • tři roviny těsnění
 • bezpečnostní kování ve standardu
 • zasklení trojsklem v rozměrech 40, 44, 48 mm
 • systém se středovým těsněním (třemi těsnícími rovinami) pro vyšší akustickou i tepelnou izolaci kování MACO s mikroventilací
 • vícestupňové vyklopení křídla, ve standardu bezpečnostní body proti vypáčení křídla
 • "teplejší" chromatech rámeček u izolačního trojskla (trojsklo od UG = 0,5 W/m2K-1)
 • vysoká odolnost proti UV záření, snadná údržba, dlouhá životnost
 • bezpečnostní klika SECUSTIC

Stavební hloubka rámu: 82 mm
Stavební hloubka křídla: 82 mm

Barevné provedení oken a dveří

Barevné programy jednotlivých profilů se liší. Přesné informace poskytne vždy technický poradce při konzultaci se zákazníkem.

Vzorník VEKA

Vzorník VEKA speciál

Imitace dřeva

Kování a bezpečnostní prvky

Inteligentní a inovativní řešení v oblasti kování je obchodní značka Winkhaus Technik. Firma je evropskou jedničkou v řídících a hlídacích systémech na oknech a fasádách. Výrobní program se dělí na otevíravě-sklopné okenní kování, otevíravé okenní kování a okenní kování posuvné. Dále dadáváme také kování MACO a GU.

Kliky na okna a balkónové dveře

Kování na okna a dveře

Bezpečnostní kliky

Bezpečnostní klika HOPPE Secustic snižuje riziko vloupání do objektu z exteriéru. Secustická funkce znamená, že při pokusu o posunutí uzavíracích dílů kování (je známo vícero případů, kdy páčidlem nebo jiným kovovým předmětem zasunutým za rám okna, lze kováním pohnout), secustická klika zablokuje kování zatlačením aretačních prvků kliky a kování pak není možné uvolnit z bezpečnostních uzávěrů.

Doplňky a příslušenství

6732-prislusenstvi_parapety_venkovni
6732-prislusenstvi_parapety_venkovni

Venkovní parapety

Námi dodávané venkovní tažené hliníkové parapety snesou veškeré nároky kladené na tento výrobek. Jako výchozí surovina pro výrobu je použita slitina AlMgSi5. Po protlačení základního materiálu přes formu je surová parapetní deska zchlazena a ošetřena buď eloxováním nebo vypalovaným lakem. Takto upravený parapet je pak připraven na ty nejtvrdší povětrnostní podmínky. Pro dokonalé "zapadnutí" do fasády stavby se používá celá řada krytek, spojek a upevňovacích prvků. Povrch je proti mechanickému poškození při montáži opatřen plastovou folií. V případě potřeby lze po dohodě parapety dodat i v jiných než základních dezénech jako například v barvě modré nebo červené. K dispozici je samozřejmě celá škála RAL.

6731-prislusenstvi_parapety_vnitrni
6731-prislusenstvi_parapety_vnitrni

Vnitřní parapety

DTD (laminát) - DTD parapetní desky EGGER jsou vyrobeny výhradně z vlhkuodolné dřevotřísky s označením V100.
PVC (renolit) - plastový parapet v libovolné barvě Vašich oken.
PVC (folie) - pro výrobu PVC parapetů se používají výhradně recyklované komponenty opatřené ochr. fólií.

6751-prislusenstvi_rolety
6751-prislusenstvi_rolety

Předokenní rolety

6729-prislusenstvi_site
6729-prislusenstvi_site

Sítě proti hmyzu

6728-prislusenstvi_zaluzie_venkovni
6728-prislusenstvi_zaluzie_venkovni

Venkovní žaluzie

Profesionální montáž

6736-montaz_01
6736-montaz_01

Montáž vnitřní parofólie

Součástí procesu přípravy a osazení otvorových výplní je potřeba vzít v úvahu parametry jako jsou, účinky dešťové vody, zatížení větrem a hlukem, zamezení vzniku kondenzátu v oblasti spáry, chemická neutralita materiálů, teplotní roztažnosti materiálů, proveditelnost, tvar detailu a stav konstrukcí, což platí zejména u rekonstrukcí.

6735-montaz_02
6735-montaz_02

Detail parofólie

Základním principem je vytvoření takové spáry, která bude tepelně a zvukově izolační po 365 dní v roce a zároveň použité materiály umožní snadnou dilataci spáry a pevné ukotvení okenní konstrukce do ostění. Hlavním předpokladem kvalitního zabudování otvorové výplně je řádné zaměření stavebního otvoru.

6734-montaz_03
6734-montaz_03

Montáž venkovní parofólie

Stejně jako se zvyšují nároky na kvalitu a vlastnosti oken, zvyšují se i nároky na jejich montáž a s tím přímo související ošetření připojovací spáry. U výrobků montovaných zejména na nízkoenergetické a pasivní domy svým zákazníkům firma LOMAX silně doporučuje použití komprimačních a parotěsných pásek. PUR pěna vytěsňující prostor mezi rámem a ostěním je tak dokonale chráněna před vlhkostí zdiva i před náhodným zatékáním dešťové vody mezi rám a špaletu okna. Životnost a vlastnosti připojení se tím výrazně násobí a podstatná je i prevence proti plísním.

6733-montaz_04
6733-montaz_04

Montáž oken s parofóliemi

 • Tepelná a akustická izolace (PUR pěna)
 • Venkovní úprava špalety - zateplení a ext. omítka
 • Vnitřní úprava špalety - interiérová omítka
 • Venkovní ochrana spáry - paropropustná textilní páska
 • Vnitřní ochrana spáry - parozábranová textilní páska