windows_new

Hliníková okna - Aktivokno AL+

Nejvyšší kvalita
Hliníková okna a dveře

Velice kvalitní bezúdržbová hliníková okna.

Hliníková okna - Aktivokno AL+

Stručný popis hliníkových oken Aktivokno AL+

3-komorový systém profilů k bezpečnému spojení, vysoká stabilita a optimální tepelná izolace, to jsou jen některé přednosti hliníkových oken z profilů Heroal, které se díky neustálému vývoji řadí mezi současnou špičku materiálů k výrobě oken. Stále vyšší obliba těchto výrobků je také spojena s vlastnostmi jakou jsou skrytá odvodnění, vysoký útlum hluku, a téměř bezkonkurenční odolnost proti vloupání, podpořená bezpečnostními prvky celoobvodového kování a bezpečnostními klikami.

Stavební hloubka rámu: 72 mm
Stavební hloubka křídla: 84 mm

Výhody profilu HEROAL Aktivokno AL+

Hliníková okna jsou kategorií výrobků pro ty nejnáročnější zákazníky. Jejich bezkonkurenční tvarová pevnost a stálost, precizní zpracování, nízká hmotnost profilů i plná izolace rámů i křídel jsou zárukou několikanásobně delší životnosti oproti výrobkům plastovým. Materiály německé firmy Heroal, která je po léta lídrem trhu a uznávaným inovátorem, jsou zárukou stoprocentního výsledku každé realizace. Firma LOMAX svým zákazníkům nabízí výběr nejen z barev RAL, ale i z eloxovaných úprav, takže zákazník může bez obav sladit barvu i u zakázek, kde je kombinace plastových a hliníkových oken a dveří, stejně jako garážových vrat.

Protože hliníkové profily se v dnešní době plně vyrovnají v tepelně izolačních vlastnostech profilům plastovým, nabízíme osazení jak dvojsklem, tak i trojsklem. Výrobky jsou tedy použitelné i pro nízkoenergetické domy.

 • profilový systém HEROAL s přerušeným tepelným mostem a PUR izolací
 • zarovnaná vnější pohledová plocha
 • možnost zasklení dvojsklem i trojsklem
 • kombinace středového a dorazového těsnění
 • celoobvodové kování s bezpečnostími prvky

Technické parametry profilu Aktivokno AL+

 • profilový systém HEROAL s přerušeným tepelným mostem a PUR izolací
 • zarovnaná vnější pohledová plocha
 • možnost zasklení dvojsklem i trojsklem
 • kombinace středového a dorazového těsnění
 • celoobvodové kování s bezpečnostími prvky
 • pevný, elegantní a trvanlivý profil
 • vysoce odolný proti povětrnostním vlivům, nevadí mu vlhkost
 • vhodný i pro velké prosklenné systémy
 • ideální řešení pro novostavby a rekonstrukce domu s důrazem na trvanlivost
 • bezpečnostní klika SECUSTIC
 • štíhlé provedení (kombinace zasklení rám + křídlo 110 mm)

Stavební hloubka rámu: 72 mm
Stavební hloubka křídla: 84 mm

Barevné provedení oken a dveří

Barevné programy jednotlivých profilů se liší. Přesné informace poskytne vždy technický poradce při konzultaci se zákazníkem.

RAL základní vzorník

RAL rozšířené vzorníky

Imitace dřeva

Kování a bezpečnostní prvky

Kování na okna a dveře

Kliky na okna a balkónové dveře

Bezpečnostní kliky

Bezpečnostní klika HOPPE Secustic snižuje riziko vloupání do objektu z exteriéru. Secustická funkce znamená, že při pokusu o posunutí uzavíracích dílů kování (je známo vícero případů, kdy páčidlem nebo jiným kovovým předmětem zasunutým za rám okna, lze kováním pohnout), secustická klika zablokuje kování zatlačením aretačních prvků kliky a kování pak není možné uvolnit z bezpečnostních uzávěrů.

Doplňky a příslušenství

Venkovní parapety

Námi dodávané venkovní tažené hliníkové parapety snesou veškeré nároky kladené na tento výrobek. Jako výchozí surovina pro výrobu je použita slitina AlMgSi5. Po protlačení základního materiálu přes formu je surová parapetní deska zchlazena a ošetřena buď eloxováním nebo vypalovaným lakem. Takto upravený parapet je pak připraven na ty nejtvrdší povětrnostní podmínky. Pro dokonalé "zapadnutí" do fasády stavby se používá celá řada krytek, spojek a upevňovacích prvků. Povrch je proti mechanickému poškození při montáži opatřen plastovou folií. V případě potřeby lze po dohodě parapety dodat i v jiných než základních dezénech jako například v barvě modré nebo červené. K dispozici je samozřejmě celá škála RAL.

Vnitřní parapety

DTD (laminát) - DTD parapetní desky EGGER jsou vyrobeny výhradně z vlhkuodolné dřevotřísky s označením V100.
PVC (renolit) - plastový parapet v libovolné barvě Vašich oken.
PVC (folie) - pro výrobu PVC parapetů se používají výhradně recyklované komponenty opatřené ochr. fólií.

Žaluzie

Sítě proti hmyzu

Předokenní rolety

Venkovní žaluzie

Profesionální montáž

Součástí procesu přípravy a osazení otvorových výplní je potřeba vzít v úvahu parametry jako jsou, účinky dešťové vody, zatížení větrem a hlukem, zamezení vzniku kondenzátu v oblasti spáry, chemická neutralita materiálů, teplotní roztažnosti materiálů, proveditelnost, tvar detailu a stav konstrukcí, což platí zejména u rekonstrukcí.

Základním principem je vytvoření takové spáry, která bude tepelně a zvukově izolační po 365 dní v roce a zároveň použité materiály umožní snadnou dilataci spáry a pevné ukotvení okenní konstrukce do ostění. Hlavním předpokladem kvalitního zabudování otvorové výplně je řádné zaměření stavebního otvoru.

Montáž vnitřní parofólie

Detail parofólie

Montáž venkovní parofólie

Stejně jako se zvyšují nároky na kvalitu a vlastnosti oken, zvyšují se i nároky na jejich montáž a s tím přímo související ošetření připojovací spáry. U výrobků montovaných zejména na nízkoenergetické a pasivní domy svým zákazníkům firma LOMAX silně doporučuje použití komprimačních a parotěsných pásek. PUR pěna vytěsňující prostor mezi rámem a ostěním je tak dokonale chráněna před vlhkostí zdiva i před náhodným zatékáním dešťové vody mezi rám a špaletu okna. Životnost a vlastnosti připojení se tím výrazně násobí a podstatná je i prevence proti plísním.

Montáž oken s parofóliemi

Tepelná a akustická izolace (PUR pěna)
Venkovní úprava špalety - zateplení a ext. omítka
Vnitřní úprava špalety - interiérová omítka
Venkovní ochrana spáry - paropropustná textilní páska
Vnitřní ochrana spáry - parozábranová textilní páska